Na czym polega ładowanie indukcyjne

Ładowanie indukcyjne to sposób bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych, który wykorzystuje zjawisko elektromagnetyczne do przesyłania energii elektrycznej z ładowarki do urządzenia.
Proces ten opiera się na indukcji elektromagnetycznej między dwiema cewkami umieszczonymi w ładowarce (nadajniku) i urządzeniu (odbiorniku).

Oto jak działa ładowanie indukcyjne:

Ładowarka (Nadajnik): Ładowarka indukcyjna zawiera cewkę przewodzącą prąd elektryczny. Gdy jest podłączona do źródła zasilania, generuje ona pole elektromagnetyczne wokół siebie.

Urządzenie (Odbiornik): Urządzenie, które chcemy naładować (np. smartfon), również posiada cewkę, która jest w stanie odbierać energię z pola elektromagnetycznego.

Przeniesienie energii: Gdy umieszczamy urządzenie na ładowarce indukcyjnej, cewka w urządzeniu odbiera energię z pola elektromagnetycznego generowanego przez cewkę w ładowarce.
Ten proces indukcji elektromagnetycznej przekształca energię elektryczną w energię elektromagnetyczną, która następnie jest przekazywana do baterii urządzenia.

Ładowanie urządzenia: Odbierana energia elektryczna jest następnie konwertowana z powrotem na energię elektryczną i ładowana do baterii urządzenia, co umożliwia naładowanie urządzenia bez konieczności korzystania z kabli.

Ładowanie indukcyjne jest stosowane w różnych urządzeniach, takich jak smartfony, smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, a nawet niektóre modele ładowarek do telefonów komórkowych. Dzięki niemu możliwe jest wygodne i bezprzewodowe ładowanie urządzeń elektronicznych.


Nowy składany produkt od Apple jest w produkcji

Martin Cooper twórca telefonu komórkowego

comments powered by Disqus